V sobotu 17. júna ráno počas víkendového seminára, ktorý sa konal v hlavnom meste Bratislava, navštívil Višvagurudži zámocký park v obci Voderady na slovenskom vidieku.

Veterný, avšak slnečný deň bol venovaný oslavám Medzinárodného dňa jogy.

Pri tejto príležitosti sa zišlo viac ako 400 cvičiteľov a žiakov jogy zo Slovenska i susedných krajín, aby si ho spolu v parku uctili zacvičením Khatu pranám – zostavy, ktorá sa stala symbolom systému Joga v dennom živote – a zaspievaním gájatrí mantry a šánti mantier.

Významnými hosťami podujatia boli jeho excelencia Sri Param Jit Mann, veľvyslanec Indie na Slovensku, a starosta Voderád, ktorý povedal legendu o tomto parku, podľa ktorej v nej traja smädní mnísi našli studňu.

Jeho Svätosť Višvagurudži hovoril o význame, aký má Medzinárodný deň jogy pre svet, a povedal, že zámok čakal pre cvičencov Jogy v dennom živote a že jeho osudom je hostiť duchovne hľadajúcich.

Višvagurudži potom ceremoniálne zasadil v parku nový strom mieru a prehlásil, že tento strom bude žehnať ako strom splnených prianí tým, ktorí ho obídu 11-krát.

  

Skorá oslava Medzinárodného dňa jogy na Slovensku bola zakončená bandharou, hostinou pre všetkých účastníkov, na ktorej sa podávali halušky – špeciálne národné vegetariánske jedlo Slovenska.