Diel 1 - základy Jogy v dennom živote

level-1Základný kurz predstavujúci sledy sarva hita ásan – pozícií prospešných pre všetkých – ako aj originálnu zostavu zo Systému Joga v dennom živote Khatu pranám – Pozdrav Khatu. Kurz zahŕňa všetky základy, ktoré budete pre ďalšie cvičenie jogy potrebovať. Cvičenia sú navrhnuté na navodenie úplnej rovnováhy a prebudenie energie v tele, mysli a duši. Zažite jogové pozície, dychové techniky, meditáciu a relaxáciu a oboznámte sa so základnou jogovou filozofiou a zdravým životným štýlom. Vynikajúci kurz pre začiatočníkov a ľudí, ktorí si chcú vybudovať pevný základ pre svoje praktické jogové skúsenosti.

 

 Stredne pokročilí - Diel 2-3

intermediateKurz pre cvičencov, ktorí absolvovali aspoň 12 týždňov 1. dielu. Tento kurz predstaví krok za krokom, druhý a tretí diel systému JVDŽ, ktoré sú tvorené jedinečnými zostavami cvičení vrátane dynamických pozícií na prebudenie telesnej energie, obsahujú omladzujúce ásany, ktoré navodzujú pocit pokoja, obnovujú vnútornú rovnováhu a harmonizujú telo, myseľ a dušu.
Predpoklad: cvičenie 1. dielu Systému Joga v dennom živote po dobu 12 týždňov.

 

 Joga proti bolestiam chrbta

healthy-backJoga v dennom živote proti bolestiam chrbta predstavuje progresívny 8-stupňový systém, ktorý sa podobá ucelenému cvičebnému Systému Joga v dennom živote. Na rozdiel od neho obsahuje aj špeciálne cviky zamerané na chrbát. V každom z týchto stupňov sa precvičuje celé telo, a to prostredníctvom uvoľnenia, naťahovania a posilňovania, čo vedie k ochrane chrbta pred bolesťou a zranením. Ak lekárska diagnóza vylúčila prirodzené poškodenie ako príčinu problému, pravidelné cvičenie podľa tohto systému pomôže zlepšiť a obnoviť svalovú rovnováhu, správne držanie tela a zlepšiť obeh v celom tele. Tieto hodiny sú vhodné pre začiatočníkov a tiež aj pre tých, ktorí hľadajú dlhodobý ucelený program zameraný na starostlivosť o chrbticu.

 

 Joga pre aktívnych

yoga-levelsHodiny jogy upravené pre mladých a aktívnych. Obsahujú rovnaké cvičenia ako ostatné kurzy jogy, cvičia sa však dynamickejším a rýchlejším tempom, sú teda viac zamerané na zlepšenie kondície a posilnenie svalstva. 

 

Joga a hlboká relaxácia

relaxationHlboko uvoľňujúci a omladzujúci kurz, ktorý obsahuje cvičenie joga nidrá (jogový spánok alebo antistresová relaxácia), hlboké dychové techniky a jogové pozície odbúravajúce stres. Tento kurz je vhodný pre začiatočníkov aj ľudí s predchádzajúcimi skúsenosťami s jogou. Objavte tempo, ktoré od vás vyžaduje, aby ste spomalili, započúvali sa do svojho vnútra a vstúpili do nehybnosti a hlbokého uvoľnenia.

 

Joga a meditácia

meditationTento kurz je navrhnutý pre žiakov, ktorí sa chcú naučiť meditovať alebo prehĺbiť svoju meditačnú prax. Každá hodina začína uvoľnením, po ktorom nasledujú jogové pozície a dychové cvičenia, ktoré pripravia telo a myseľ na techniku meditácie sebapoznávaním (self inquiry meditation) na konci hodiny.
Meditácia sebapoznávaním má významné miesto v Systéme Joga v dennom živote. Hlboké koncentračné a meditačné cvičenia majú v tomto systéme svoju postupnosť, aby pomohli dôjsť k sebapoznaniu prostredníctvom sebaovládania a sebarozvoja. Ich cieľom je zažitie a uskutočnenie Božského Ja (átma) v nás.

 

Satsang

satsang

Satsang je sanskrtské slovo, ktoré znamená „byť s pravdou, byť na mieste, kde sa hovorí o pravde“. Je to večer vyplnený jogovou filozofiou a duchovnosťou, duchovnými piesňami (bhadžanmi) a meditáciou. Každý je srdečne vítaný. 

 

Joga pre seniorov

yoga-nidra-relax

Človek nikdy nie je moc starý na to, aby mohol začať s pravidelným cvičením. S vekom prichádzajú problémy vznikajúce v dôsledku opotrebovania organizmu alebo vedenia nesprávneho životného štýlu. Jednotlivé cviky sa cvičia v pomalšom a kľudnejšom tempe.