6.7. - 13. 7. 2019 (I. turnus) Pobyt pre rodičov a predovšetkým deti od 0,0 - 99,9
13. 7. - 20. 7. 2019 (II. turnus) Joga wellness pobyt pre všetkých

Pobyt zameraný na regeneráciu a harmonizáciu tela, mysle a duše pomocou systému Joga v dennom živote® vo vlastnom stredisku Jogy v dennom živote Rijeka, Chorvátsko - Dharma hostels.

Aktívna dovolenka, ktorá spája tradičné jogové cvičenia, relaxácie, dychové cvičenia a meditácie spolu s príjemným prímorským prostredím, oddychom na pláži a kúpaním sa v mori. Vynikajúca vegetariánska strava pripravovaná priamo v reštaurácii hostela vás zaujme svojou pestrosťou, rozmanitosťou a chuťou.

Na svoje si prídu dospelí aj deti. Program vedú učitelia jogy systému Joga v dennom živote a bude len na vás vybrať si program, ktorý vás zaujme. Príďte a načerpajte novú energiu, vitalitu a inšpiráciu – presne to, čo potrebuje vaše telo a myseľ.


Pobyty sú určené pre všetkých záujemcov o jogu, príležitostných jogových nadšencov, ako aj pre tých, ktorí s jogou nemajú žiadne skúsenosti a chceli by sa s ňou bližšie oboznámiť. Pre účasť na cvičeniach a workshopoch nie je potrebná predošlá skúsenosť s cvičením jogy.

Prihlasovanie mailom:
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. (až do obsadenia plnej kapacity)
Organizátor jogového pobytu v Rijeke: Joga v dennom živote Rijeka, Chorvátsko a Slovenská únia Joga v dennom živote
Informácie: Mobil 0911 342 762, E-mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Po stopách bájnych Víranov - nepremožiteľných hrdinov

I. turnus (6. 7. - 13. 7. 2019)
Pre rodičov a predovšetkým deti od 0,00 do 99,9 8 dní / 7 nocí

Jogový pobyt je obohatený o programy pre deti aj ich rodičov, z ktorých si môžete každý deň vybrať ten, ktorý vás najviac osloví. Kreatívne dielne, športové hry, ale aj cvičenia na správne držanie tela detí aj rodičov a rozvoj správneho dýchania. V kurzoch varenia pre deti sa naučíte pripravovať jednoduché a chutné vegetariánske jedlá ako napríklad palacinky, zmrzlinu, langoše a iné dobroty. Súčasťou pobytu budú aj večerné posedenia – satsangy — voľné rozprávania o joge, o spoznávaní samého seba, o tom, ako využiť jogu v škole či práci... A nebude chýbať ani hľadanie pokladu bájnych Víranov.


Program Joga v dennom živote®:

 • program bude počas celého pobytu zameraný na regeneráciu, aktívny oddych a tiež na prehĺbenie praktických a teoretických znalostí o joge; priestor bude aj na otázky účastníkov, individuálny prístup a rozprávanie o rôznych témach
 • ranné skupinové cvičenie jogy, vrátane relaxácie, pránajámy – dychového cvičenia (1x denne / 2x45 min.)
 • kurz varenia laktovegetariánskej stravy (1x počas pobytu / 120 min.)
 • večerné rozprávanie o joge (1x denne / 60 – 90 min.)
 • voľný deň na vlastné výlety po okolí (1x počas pobytu)
 • cvičenia a programy budú prebiehať pod vedením skúsených lektorov Jogy v dennom živote®; prebiehajú vo veľmi peknej hale, ktorá je súčasťou celého komplexu, vrátane ubytovania a stravovania.

Spevňovanie telesného jadra (hĺbkového svalstva)

II. turnus (13. 7. - 20. 7. 2019)
Joga wellness pobyt pre všetkých 8 dní / 7 nocí
Pobyt je obohatený o workshopy zamerané na posilňovanie hĺbkového svalstva, správne držanie tela a osvojovanie si zdravých pohybových návykov. Počas pobytu sa budete učiť, ako vedome ovplyvňovať nesprávne motorické stereotypy, ktoré vedú k vytvoreniu svalovej nerovnováhy a môžu spôsobovať bolesti chrbta a kĺbov, a naučíte sa základy plného jogového dychu. Cieľom programu bude tiež ukázať si, ako správne držanie tela ovplyvňuje psychiku a vnútornú pohodu. Počas workshopu varenia sa naučíte pripravovať vegetariánske jedlá. Súčasťou pobytu budú aj večerné posedenia – satsangy — voľné rozprávania o joge, o spoznávaní seba samého, o skrytých silách, čakrách a práne...

Program Joga v dennom živote®:

 • program bude počas celého pobytu zameraný na regeneráciu, aktívny oddych a tiež na prehĺbenie praktických a teoretických znalostí o joge; priestor bude aj na otázky účastníkov, individuálny prístup a rozprávanie o rôznych témach
 • workshopy s rôznym zameraním (1x denne / 60 min.)
 • workshop varenia laktovegetariánskej stravy (1x počas pobytu / 120 min.)
 • ranné skupinové cvičenie jogy, vrátane relaxácie, pránajámy – dychového cvičenia a meditácie (1x denne / 90 min.)
 • joganidra – hĺbková relaxácia (1x počas pobytu / 30 min.)
 • večerné rozprávanie o joge (1x denne / 60 – 90 min.)
 • voľný deň na vlastné výlety po okolí (1x počas pobytu)
 • cvičenia, workshopy a večerné programy budú prebiehať pod vedením skúsených lektorov Jogy v dennom živote®; prebiehajú vo veľmi peknej hale, ktorá je súčasťou celého komplexu, vrátane ubytovania a stravovania.

TERMÍN, CENY, FIRST MOMENT

Využite zvýhodnené ceny FIRST MOMENT - platia pri záväznej objednávke mailom a zaplatení zálohy (50% z ceny pobytu) do 24. 5. 2019. 

Kompletný cenník si vyžiadajte na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

PRIHLASOVANIE
Prihlasovanie je možné mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. Platba je možná iba bankovým prevodom. Prihláška je platná po zaplatení 50% zálohy, resp. 30% pre pobyty rodín v I. turnuse. Zvyšnú sumu treba doplatiť do 15. 6. 2019. Kapacita ubytovania na posteliach je limitovaná. Organizátor má právo odmietnuť prihlášky v prípade zaplnenia kapacity ubytovania.

DOPRAVA A POISTENIE
Doprava na miesto konania pobytu je individuálna, riešená vlastnými prostriedkami. Pokiaľ nemáte vlastnú dopravu a máte záujem ísť na pobyt, nezáväzne sa registrujte a do poznámky uveďte, že nemáte dopravu. Budeme sa snažiť nájsť pre vás miesto v aute. Cestovné poistenie, resp. poistenie, ktoré kryje liečebné náklady v prípade úrazu alebo choroby, si každý účastník zájazdu zabezpečuje samostatne a je povinné.

V CENE JE ZAHRNUTÉ
CHECK-IN / OUT:

I. turnus (6. 7. - 13. 7. 2019)

 • CHECK-IN: v deň nástupu, v sobotu 6. 7. 2019, je ubytovanie možné od 15.00 hod.
 • CHECK-IN: je možný príchod už 5. 7. 2019, v piatok je ubytovanie možné od 15.00 hod. Je potrebné to čím skôr nahlásiť, aby sme vedeli zabezpečiť potrebnú kapacitu. Jedna noc sa dopláca individuálne na mieste.
 • CHECK-OUT: v deň ukončenia pobytu, v sobotu 13. 7. 2019, je potrebné uvoľniť izby do 10.00 hod.

II. turnus (13. 7. - 20. 7. 2019)

 • CHECK-IN: v deň nástupu, v sobotu 13. 7. 2019, je ubytovanie možné od 15.00 hod.
 • CHECK-OUT: v deň ukončenia pobytu, v sobotu 20. 7. 2019 je potrebné uvoľniť izby do 10.00 hod.

Program Joga v dennom živote®

 • podľa turnusu

Ubytovanie v izbe podľa výberu

 • všetky izby majú vlastnú kúpeľňu a sociálne zariadenie; ubytovanie zodpovedá štandardom v hosteloch, je príjemné a čisté, izby sú vymaľované sviežimi farbami.

Stravovanie – polpenzia:

 • vegetariánske raňajky a večere (v prípade záujmu o vegánsku, bezlepkovú alebo bezlaktózovú stravu uveďte túto požiadavku pri objednávke)
 • v cene večera v deň príjazdu po registrácii, v deň odjazdu raňajky

Bonusy

 • najbližšia pláž 300 m od hostela
 • parkovanie v hosteli zadarmo
 • wi-fi pripojenie na internet zadarmo


PLÁŽE

Najbližšie pláže mimo mesta sú v časti Kostrena, cca 5 km od ubytovania, kde sa na vzdialenosti niekoľko kilometrov nachádzajú menšie i väčšie pláže spojené asfaltovým chodníkom popri mori, okolo ktorého nájdete veľa miest na občerstvenie, kávičku a posedenie. Celá táto oblasť je vzácna tým, že každý si vie nájsť miesto, či už na slnku alebo v tieni, kde má dostatok súkromia, pokiaľ ho hľadá. Tieto pláže sú dostupné ako autom, tak aj peši. Ak sa rozhodnete ísť peši, počítajte so 40 – 60 min. prechádzkou, ktorú môžete brať aj ako skvelé kardio- a revitalizačné cvičenie. Individuálne je možné ísť na celodenný výlet aj na pláže do okolitých miest vzdialených okolo 30 km. Krásne pláže sú na ostrove Krk, kam sa dá ísť cez most priamo autom.

UBYTOVANIE
Hostel má kapacitu 44 lôžok v moderných jedno-, dvoj-, troj- a štvor-lôžkových izbách. Všetky izby majú vlastné kúpeľne a sociálne zariadenia.

STRAVOVANIE
Strava je laktovegetariánska a je zabezpečená formou polpenzie (raňajky a večere) v priestore hostela. Miestna kuchyňa je pestrá, chutná a zdravá, jedlá sú pripravované v reštaurácii hostela. V prípade záujmu vieme zabezpečiť aj vegánsku stravu.

PRÍLEŽITOSTI V MESTE

 • Mestské korzo sa nachádza 10 min. jazdy mestskou linkou č. 1 od hostela. Je to promenáda, ktorá sa tiahne od fontány na Námestí bána Jelačića až k fontáne na Jadranskom námestí. Prechádzkou po korze ľahko vkĺznete do prímorskej atmosféry, či už ráno alebo večer.
 • 20 min. chôdze je vzdialený Trsat, kde môžete navštíviť pevnosť alebo si vychutnať krásny panoramatický výhľad na mesto so šálkou kávy alebo čaju.
 • 10 min. chôdze vás delí od prechádzky popri pobreží, kde sa môžete zastaviť aj na krásnych prírodných kamienkových plážach.

PRÍLEŽITOSTI V OKOLÍ

 • Z prístavu v meste je možné rýchloloďami navštíviť ostrovy Cres, Silba, Unije, Rab a tiež Pag.
 • Mesto Rijeka je obkolesené pohoriami, ktoré davajú veľa príležitostí na turistiku, napríklad v nádherných lesoch Gorski Kotar, ktoré sa pýšia biodiverzitou svojej fauny a flóry.
 • Letné teploty v horách sú až o 10°C nižšie ako pri pobreží, a tak vás prechádzka môže príjemne osviežiť a schladiť. Prechádzky v Národnom parku Risnjak sa vám navyše hlboko zapíšu do pamäte svojou nezameniteľnou vôňou starých lesov.
 • Asi 20 km od Rijeky sa nachádza Prírodný park Učka, odkiaľ si môžete vychutnať fantastický pohľad na Rijeku, Kvarnerskú zátoku a Istriu.

HOSTEL
Hostel Dharma je novozariadený hostel vo východnej časti mesta Rijeka. Vznikol z bývalého priemyselného komplexu a bol architektonicky pretvorený na moderný mestský hostel s myšlienkou poskytovania holistického a trvalo udržateľného turizmu. Koncept hostela Dharma bol ocenený aj ECTN (Európskou kultúrnou a turistickou sieťou). V hosteli sa nachádza bistro Tifan, ktoré poskytuje vegetariánske stravovanie a široký výber nealkoholických nápojov. V celom objekte je k dispozícii wi-fi a hostel má aj vlastné parkovisko. Stredisko je dobre izolované od ruchu mesta a je vzdialené približne 200 m od mestských pláži. Len 300 m od hostela sa nachádza veľké nákupné stredisko Tower a zastávka mestskej linky 1 (Pećine – Kantrida), ktorou sa za 10 min. dostanete do centra mesta, je vzdialená iba 100 m od strediska.

Hostel Dharma je miestom, kde môžete vypnúť a zabudnúť na bežné starosti.