ŠANKHAPRAKŠALÁNA – kompletná očista tráviaceho traktu

Začiatok jesene je ideálnym obdobím pre očistu tráviaceho traktu a detoxikáciu organizmu.

Šankhaprakšálana je jednou z najúčinnejších hathajogových krijí (jogových očistných techník). Prečisťuje celý zažívací systém – od ústnej dutiny až po konečník.

Je to očistná technika, pri ktorej pijete v priebehu cca 2 hodín slanú teplú vodu a cvičíte špeciálne cvičenia tak, aby voda prechádzala črevami a neprechádzala cez obličky a močový mechúr. Takto sa prečistí celý tráviaci trakt od úst až po konečník tak, že nakoniec z tela vychádza len voda.
Keď je črevo čisté, spustí sa detoxikačný proces, ktorý môže trvať až 40 dní. Počas tejto doby prebieha očista nášho tela i mysle. Je to najrýchlejšia a najúčinnejšia očistná technika, pretože žiadnou inou metódou nedosiahnete také komplexné a rýchle prečistenie.

Účinky:
- zbavuje telo toxínov
- zlepšuje trávenie a imunitu
- je účinná proti alergiám a kožným chorobám
(ekzém, lupienka, akné)
- pomáha odstrániť únavu, dodáva telu novú energiu
- prečisťuje a upokojuje myseľ

Šankhaprakšálana nie je náročná, patrí však medzi vyššie jogové techniky, minimálne trikrát ju preto odporúčame robiť pod dohľadom odborníkov. V Martine ju robíme pod vedením lekárov a odborných inštruktorov, ktorí s ňou majú dlhoročné skúsenosti.

Šankha prakšálanu nie je možné vykonávať vo veku do 15 rokov, v čase tehotenstva a dojčenia, počas menštruácie, pri epilepsii, veľmi nízkom krvnom tlaku, vysokom krvnom tlaku, nedostatočnej funkcii obličiek, obličkových kameňoch, chronickom zápale obličiek, polycystických obličkách, pri poruchách príjmu potravy, bulímii, mentálnej anorexii, pri problémoch s tráviacou sústavou, zápaloch podžalúdkovej žľazy, Crohnovej chorobe, ulceróznej kolitíde, vredoch žalúdka a dvanástnika v aktívnom štádiu, zápaloch tráviacej rúry, žlčníkových kameňoch, cukrovke na liekoch alebo inzulíne, ťažkej reume, pri nádorových ochoreniach, po závažných operáciach brušnej dutiny, problémoch so srdcom, ischemickej chorobe srdca, po prekonanom infarkte myokardu, po prekonanom zlyhaní srdca, pri pruhu, pri duševných poruchách, pri závislostiach na omamných látkach, drogách, aktívnych infekčných ochoreniach a po čerstvom úraze.

Pokiaľ by ste potrebovali prekonzultovať, či je Váš zdravotný stav vhodný na túto techniku, môžete kontaktovať MUDr. Schmidtovú e-mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., alebo telefonicky v čase medzi 15:00 -18:00 hod. na 0905 460 691.

Miesto a čas:
8. 10. 2022 - ZŠ HURBANOVA, Hurbanova ulica, Martin

Program:
začína inštruktážou o 7.00 hod.
končí relaxáciou, jedlom a záverečnými pokynmi cca o 13.00 hod.

Cena: 35 EUR

Prihlasujte sa, prosíme, tu.

Informácie:
Tel.: 0940 636 260
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Organizátor:
Spoločnosť Joga v dennom živote, pobočka Martin
www.jogavdennomzivote.sk/martin
https://www.facebook.com/jogavdennomzivotemartin/
https://www.instagram.com/jogavdennomzivotemartin/