Prednáška “ÓM AŠRAM 
- miesto duchovného rozvoja
 🕉️

sobota 18. 5. 2024

17:00 - 19:00h
prihlásiť sa

Pozývame Vás na prednášku o unikátnej stavbe, ktorá sa stala hlavným centrom Jogy v dennom živote na svete. Tento unikátny chrám v Jadane v Indii bol budovaný vyše 30 rokov rukami karmajogínov, ktorí si pri jeho výstavbe zároveň budovali a prečisťovali aj svoj "vnútorný chrám." Po vyše 30 rokoch výstavby tejto vzácnej a duchovnej pamiatky sme mali možnosť zúčastniť sa na jeho slávnostnom otvorení. 

Prednáška pod vedením Niranjana, dlhoročného žiaka Višvagurua Paramhansa svámiho Mahéšvaránandu, sa uskutoční v sobotu 18. mája v Jogacentre v Martine. 

 

Niranjan už v mladom veku pochopil princípy jogy a s pokorou a obetavosťou venoval svoj život nezištnej práci. Je jedným z kľúčových ľudí, ktorí sa angažovali pri budovaní Óm ašramu, a vďaka ktorým sa mohol otvoriť pri jeho rozsahu a kráse o 30 rokov. Okrem angličtiny sa venuje aj štúdiu jazyka hindi, čo mu umožňuje spoznávať indickú kultúru v jej pôvodnom jazyku. V tejto oblasti výrazne "vyčnieva" nad väčšinu majstrových žiakov a je pre nás vždy studnicou  múdrosti a inšpirácie.

Je vzácne stretnúť takéhoto človeka a my budeme mať túto príležitosť už v sobotu 18. mája, kedy nám porozpráva o projekte ÓM ašramu.

Prednáška aj ONLINE

Prednášku si môžete vychutnať aj v pohodlí domova. Do poznámky v prihláške je potrebné uviesť ONLINE a po zaplatení Vám zašleme link na prihlásenie.

PRIHLÁSIŤ SA

Poplatok za účasť na prednáške je 5 eur, študenti a seniori 4 eur.

Všetci ste srdečne vítaní prežiť túto vzácnu chvíľu s nami.
Neváhajte pozvať aj Vašich priateľov.

 

po prednáške Vás pozývame na

SATSANG - duchovné stretnutie

a spievanie duchovných piesní - bhajanov v spoločnosti nášho vzácneho hosťa Niranjana. 🪘
Satsang bude prebiehať 18. 5. od 19:30 - 21:00h a nie je potrebné sa naň prihlasovať. Vstupné je bezplatné. 

📍 Jogacentrum, Gogoľova 3A