Kontakt

 • Jogacentrum, Majstra Pavla 28 (vo dvore na 1.posch.), Levoča - centrum

 • 0903 603 154

 • Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

 • facebook-icon


Aktuality

Január 2023: V novom roku pokračujeme od 9. januára.


KURZOVÁ SEZÓNA 2022/2023

Rozpis kurzov v období 12.september 2022 – 29.jún 2023

 • Pondelok
  17:00 – 18:30
  joga proti bolestiam chrbta - mierne pokročilí
  Števka
 • Utorok
  09:00 – 10:30
  ranná joga
  Števka
 • Utorok
  16:30 – 18:00
  joga proti bolestiam chrbta - začiatočníci
  Jana
 • Utorok
  18:10 – 19:40
  joga pre aktívnych
  Jozef
 • Streda
  17:30 – 19:00
  regeneračné a relaxačné jogové cvičenia
  Jana
 • Štvrtok
  17:00 – 17:45
  meditačné cvičenia
  Allan
 • Štvrtok
  18:00 – 19:30
  pokročilí
  Allan

Na cvičenie si prosím prineste pohodlné oblečenie (na relaxáciu aj dlhý rukáv), z hygienického hľadiska prikrývku na karimatku (osuška apod) a ponožky na cvičenie.

Náplň kurzov

Ešte ste necvičili jogu? Zoznámte sa s kurzom jogy pre začiatočníkov. U nás ho zvládne každý, nielen kto ešte necvičil jogu ale aj kto má fyzické obmedzenia. Je to najvhodnejší spôsob zoznámenia sa s jogou a na získanie základných jogových zručností. Začíname relaxáciou a cvičením v ľahu, v pozícii, v ktorej sa uvoľní celé telo. Nacvičujeme krok za krokom vedomé uvoľnenie fyzické i mentálne, vedomé dýchanie s prehĺbením kapacity dychu. Postupne sa svaly zahrejú, premasírujú, ponaťahujú a posilnia jednotlivé časti tela, predovšetkým nosné hlboké svaly. Jednoduchými ale vedomými pohybmi v ľahu, v sede i v stoji sa precvičia kĺby, celý pohybový aparát, zlepší sa pohyblivosť a ohybnosť, dosahuje sa optimálne držanie celého tela.  Záverečnou relaxáciou a dýchacou technikou sa zavŕši spriechodnenie životnej energie v celom tele, zharmonizovanie hormonálneho a nervového systému a získame pocit uvoľnenia, harmónie, pohody a vitality. Ukážka sarva hita ásan (pozície vhodné pre každého a pre každú časť tela) pre začiatočníkov: https://www.yogaindailylife.org/system/cs/1-d%C3%ADl

Ranné cvičenie jogy je skvelým začiatkom do nového dňa. Príďte naštartovať svoj krvný obeh, tráviaci a vylučovací systém, pripraviť svaly a kĺby na denné aktivity, získať dostatok energie a vnútornej pohody a istoty do nového dňa. Kto je pripravený pred štartom, toho príliš neprekvapia denné výzvy hry menom Život.

Máte už zvládnuté základy jogy a radi by ste ďalej systematicky rozvíjali svoju kondíciu a jogové zručnosti? Odporúčame vám kurz jogy pre aktívnych, na ktorom prehlbujeme telesnú i mentálnu kondíciu, zväčšujeme silu hlbokého svalstva a kapacitu dychu, rozvíjame vnútornú vôľu a koncentráciu, prehlbujeme schopnosť vedomé uvoľnenia a riadenia životnej energie. Súčasťou zostáv je aj zostava Bhari Khatu pranám s ukážkou vo videu https://youtu.be/C2t7LDqtyao

Kurz joga proti bolestiam chrbta poskytuje systém jogových cvičení zameraný na zmiernenie bolestí chrbta, problémov s chrbtom a na správne držanie tela. Keď lekárska diagnostika vylúči prirodzené poškodenie ako dôvod ťažkostí, s istotou bude možné povedať, že pravidelné cvičenie Jogy v dennom živote zlepší svalovú rovnováhu a zdravie kĺbov. Silné a ohybné svaly tvoria dôležitú ochranu kĺbov a chrbtice, preto pri pravidelnom cvičení jogy môžu ťažkosti s kĺbmi a chrbticou zmiznúť už po niekoľkých týždňoch. Cvičením jogových ásan získavajú dôležité podnety pre svoju prirodzenú funkciu nielen svaly, ale aj väzy, kĺbové puzdrá a chrupavky. Vďaka svalovému napätiu sa väzy a štruktúry spojivového tkaniva obklopujúce každý kĺb viac napínajú a vďaka naťahovaniu sa stávajú pružnejšími. Jogové cvičenia tiež zvyšujú tvorbu kĺbovej tekutiny zodpovednej za výživu kĺbu. Chrupavky, medzistavcové platničky a menisky potrebujú vyvážený pohyb na zachovanie svojej pružnosti a pohyblivosti. 
  
Radi by ste sa naučili vnútorne koncentrovať a meditovať? Kurz s meditačnými cvičeniami ponúka príležitosť zažiť vedomú prácu so svojou mysľou tak aby sme dosiahli duševný pokoj, očistili vedomie od nánosov z minulosti, rozvinuli silu koncentrácie a predstavivosti, našli odpovede na všetky vnútorné otázky, objavili svoje skryté schopnosti a potenciál, zažili vlastné číre bytie ... Meditácia je ako zázračný kameň páras, ktorý premieňa železo v zlato. Viac o meditácii: https://jogavdennomzivote.sk/system/meditacia-sebapoznavanim

Ceny

Aktuálne sa platí v hotovosti za jednotlivé 1,5h cvičenie.

Zárobkovo činní ................................................... 4,-€

Mamičky na MD, študenti a dôchodcovia ........... 3,-€

Meditačné cvičenie (45min.)

Zárobkovo činní ..................................................... 3,-€

Mamičky na MD, študenti a dôchodcovia ............. 2,-€


Mapa

 

Podpora

"Vytvárame priestor, aby sme sa všetci mohli rozvíjať"

Spoločnosť Joga v dennom živote je nezisková organizácia venujúca sa osvete a propagácii zdravého životného štýlu a ochrany zdravia prostredníctvom jogových kurzov, prednášok a seminárov, benefičných podujatí, konferencií.

Kurzy a cvičenia podľa Systému Joga v dennom živote významne zlepšujú všetky funkcie organizmu, účinne pôsobia pri vyčerpanosti, bolestiach chrbtice a kĺbov, problémoch so zrakom, koncentráciou, trávením, nadváhou, zlepšujú imunitu. Fyzicky i psychicky človeka harmonizujú a posilňujú.

Všetky aktivity Spoločnosti Joga v dennom živote smerujú k vytváraniu pozitívneho, harmonického prostredia v našom okolí, k rozvoju zdravia, schopností a zlepšenia kvality života; prispievajú k celostnému ozdraveniu, rozvoju porozumenia a dobrých medziľudských vzťahov.

Cvičitelia (držitelia medzinárodne platného certifikátu), pracujú na báze dobrovoľnosti bez nároku na honorár. Prevádzka a propagácia Jogacentra je financovaná z prostriedkov získaných z kurzov a dobrovoľných darov.

Sme prijímateľmi 2%

Nenechajte 2% z Vašich daní prepadnúť, môžete nimi podporiť zmysluplné projekty. Postačí vyplniť a odovzdať príslušné formuláre.

 • Ak ste zamestnanec:

Stačí do 15. februára požiadať zamestnávateľa o vykonanie Ročného zúčtovania preddavkov na daň a o vyhotovenie Potvrdenia o zaplatení dane. Do 30. apríla podať Vyhlásenie o poukázaní 2% dane+ Potvrdenie o zaplatení dane osobne alebo poštou na ktorýkoľvek daňový úrad.

 • Ak ste FO alebo PO:

Do 31. marca priamo v daňovom priznaní postačí vyznačiť poukázanie 2% daní.

Údaje k 2%

IČO: 37783394
Právna forma: Občianske združenie
Názov: Spoločnosť Joga v dennom živote-pobočka Levoča
Sídlo: Nám. Majstra Pavla 13, 054 01, Levoča

Účet pre dobrovoľný finančný dar (donation)

(tento účet nie je určený pre platby kurzovného)

Meno banky / Bank name: Slovenská sporiteľňa
SWIFT: SUBASKBX
Account number (IBAN): SK55 0900 0000 0005 2106 9142
BIC Swift code:  GIBASKBX
Majiteľ účtu / Account owner: Spoločnosť Joga v dennom živote-pobočka Levoča
Ulica a číslo / Street & number: Nám. Majstra Pavla 13
Mesto / City: Levoča
PSČ / Post code: 054 01
Štát / Country: Slovakia

Ďakujeme / Thank you